UUDISED 2018

Kelvingi Lasteaed on saamas sügisel 15 aastaseks.
 
Uuest õppeaastastast lisandub meie lasteaiatöösse palju lisaväärtuseid:

INGLISE KEEL ÕPPEKAVASSE

Integreerime inglise keele õppe lasteaia õppekavasse - alustame keelekümblusega, et võõrkeelte ja teiste kultuuride õppimine toimuks osana suhtluskeskkonnast ja laps harjuks väiksest peale juba võõrkeeltega ning ta päev ei pikeneks veelgi teekonnaga keeletekooli.

LOOMAD LASTEAEDA

Toome jänkud elama lasteaia hoovi - paljudel lastel pole endal loomi kodus ning veel vähem saavad nad kokku puutuda koduloomadega nagu: hobustega, kitsedega, jänestega. Uuringute tulemusena rahustavad loomad lapsi. Lapsed saavad loomadega aega veeta ja õpivad nende eest hoolitsema. Samas õpivad ka vastutust, mis kaasneb iga looma pidamisega.

UJUMA

Kord nädalas hakkame käima ujumas Viimsi Spas (suurema rühmaga) - liigne istumine laua taga (lisaks iPad ja arvuti) ja autost majani/majast autoni ei ole meiegi lastele võõras elustiil seega alustame ujumisõpet. Vee rahustav mõju on igale lapsele teraapiline!

ÕUESÕPPELASTEAED

Õuesõppelasteaed projekt. Skandinaavias on väga levinud sellised põhimõtted, et KÕIKI tegevusi, mida saab harrastada õues (sh joonistamine liivale, meisterdamine käbidest, õpime-loendame kivikesi, jutustame lugusid) ka tehakse seal. Eesmärgiks on soodustada tervislikke elusviise ja keskkonnaalast teadlikkust. Selle tulemusena:  lapsed on harva haiged, arenevad motoorsed võimed, areneb loovus ja väheneb stress. Suur osa päevast kulub matkamisele, spordile, peenramaa eest hoolitsemisele jne.

AVASTAMISTUBA

Avame uue toa Avastamistuba - seal saame teha varjuteatrit, joonistada kriitidega seintele, kuulata muinasjutte, teha väikseid katseid meid ümbritsevatest asjadest. See oleks koht, kus õpetaja saaks väikestes gruppides tegeleda avastusõppega. Seal saab olema erinevaid põnevaid käepäraseid vahendeid ja materjale, mida siis saab uurida ja avastada.