Skip to content

ROBOOTIKA

Robootika on kaasahaarav meeskonnatöö, mis köidab ühtviisi nii poisse kui tüdrukuid.

LEGO WeDo on lasteaia lastele mõeldud robootika komplekt, mis ühendub arvutiga, pakub võimaluse ehitada ning programmeerida lihtsaid LEGO mudeleid koos mootorite ja anduritega. Lapsed läbivad ridamisi erinevate ainete vahelisi tegevusi, mis arendavad samal ajal nende matemaatilisi-, inseneri-, tehnoloogia- ning keelelisi oskuseid.
Tulemusena valmivad loomad, masinad ja palju muud, mille lapsed programmeerivad ise liikuma ning reageerima inimesele.

Ringis osaledes tekib lastel arusaam ja seos virtuaalse ja reaalse maailma vahel ning laiemalt arendab robotite ehitamine ja programmeerimine nii käelist tegevust, loogilist mõtlemist, meeskonnatööd kui väljendusoskust.
Lastele meeldib meisterdada, midagi oma kätega valmis teha ja kui lõpptulemuseks suudetakse enda meisterdus ka liikuma panna, siis emotsioonid on ülevad.

Komplekti kasutamine toetab järgnevate teadusharjumuste väljakujundamist: loovus, optimism, koostöö, kommunikatsioon, eetilised kaalutlused.
Tarkvarasse on lisatud pildistamise, video salvestamise ja dokumenteerimise vahendid. WeDo õppematerjali koostamisel on lähtutud järgmise põlvkonna teaduse standarditest.Robootikaring (4-7a)- on väga populaarne ning sobib hästi nii tüdrukutele kui poistele. Kuumaks 38 eurot kuus.

Juhendaja: Riivo Torstenberg Legode ja arvutihuviline. Pedagoogilise kogemuse saanud lastele basskitarri tunde andes. 3 lapse isa.